O naszych rejsach


Rejsy na życzenie
Specjalizujemy się w rejsach na indywidualne zamówienie klientów. Marzysz o aktywnym wypoczynku na wodzie lub masz chęć zabrać rodzinę lub znajomych na niezapomniane wakacje na jachcie, a może przy tej okazji chcesz wypływać staż żeglarski? Może jesteś żeglarzem i oczekujesz czegoś więcej? Nasza oferta czarteru jachtu z doświadczonym kapitanem bądź załogą i kompleksowej organizacji rejsu morskiego na indywidualne zamówienie będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jesteśmy w stanie zorganizować rejs na dowolnym akwenie w wybranym przez Państwa terminie.

Rejsy morskie turystyczne
Wszystkich chętnych pragnących spędzić swój urlop, pływając jachtem żaglowym zapraszamy na organizowane przez nas rejsy o charakterze turystycznym. Rejsy te odbywają się na ciepłych morskich akwenach takich jak: Karaiby, Seszele, Tajlandia, Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Chorwacja, Grecja, itd., które jak wiadomo od zawsze służyły wypoczynkowi. W takich rejsach mniej pływamy i raczej za dnia a więcej czasu przeznaczamy na kąpiele w morzu, plażowanie, poznawanie nowych pięknych miejsc, kultur wraz z ich zabytkami i kuchnią. Przeplatamy to wszystko z przygodą morską. Rejsy te odbywają się na nowoczesnych dobrze wyposażonych jachtach jednokadłubowych i katamaranach. Kiedy do Europy zawita zima można spędzić trochę czasu w żeglarskim raju na Karaibach bądź Wyspach Miłości (Seszele).
Rejsy turystyczne przeznaczone są dla osób chcących czynnie wypoczywać. Uczestnicy takich rejsów stanowią załogę, nie są pasażerami. Od uczestników nie są wymagane żadne kwalifikacje czy też doświadczenie żeglarskie, ale biorą oni czynny udział w obsłudze jachtu, przygotowywaniu posiłków i innych zajęciach żeglarskich. Kapitan, który prowadzi jacht, szkoli i instruuje załogantów.
Uczestnictwo w zorganizowanych rejsach to nie jest dziedzina tylko dla żeglarzy. Każdy z Was może wziąć udział w rejsie turystycznym i doświadczyć tego wspaniałego uczucia jakim jest niczym nieskrępowana żegluga po morzu.

Rejsy morskie dla żeglarzy
Rejsy o średnim i umiarkowanym stopniu trudności odbywają się na akwenach takich jak Bałtyk, Morze Północne, Atlantyk. Umiarkowany stopień trudności wiąże się z koniecznością żeglowania za dnia i w nocy w systemie wachtowym. Zazwyczaj przeloty są jedno, dwu dobowe i mogą odbywać się po wodach otwartych. Staramy się unikać płynięcia jachtem pod wiatr i falę, a w okresie nadchodzących sztormów szukamy bezpiecznych portów schronienia. Rejsy odbywają się na jachtach o różnej budowie: jednokadłubowych, katamaranach, trimaranach, o długości kadłuba przekraczającej 20m i oldtimerach. Informacje o jachcie umieszczane są w opisie rejsu. Pod fachowym nadzorem kapitana nauczycie się jak planować trasę korzystając z serwisów pogodowych, żeglować na akwenach pływowych, optymalizować trudne decyzje korzystając z systemów AIS, Radar i ARPA, radiotelefonu VHF i wsparcia naziemnych służb w strefach TSS i VTS. 
Jest to okazja dla tych którzy chcieliby sprawdzić nabytą podczas kursów żeglarskich wiedzę w praktyce oraz wypływać staż żeglarski, pod opieką doświadczonego kapitana.

Rejsy oceaniczne
Rejsy przeznaczone dla żeglarzy, którzy już poznali smak słonej wody i chcieliby spróbować żeglugi po oceanie. W tych rejsach dużo pływamy (przeloty są długie) i w różnych warunkach pogodowych. Zazwyczaj są to trasy pomiędzy Wyspami Kanaryjskimi, Wyspami Zielonego Przylądka, Wyspami Azorskimi, Maderą a Europą lub przepłynięcie Oceanu Atlantyckiego, które liczą tysiąc i więcej mil morskich. Trasy te pokonujemy w zależności od ich długości od kilku dni do kilku tygodni bez zawijania do portu. Od załogi wymaga się dużej odpowiedzialności, dyscypliny i braku nałogów. Wymagane jest aby wachty pracowały w pełnym składzie osobowym i w pełnej sprawności przez cały rejs, niezależnie od występujących warunków pogodowych. Rejsy odbywają się na dobrze wyposażonych jachtach jednokadłubowych i katamaranach. To nie są rejsy turystyczne, ale to co uda się nam w trakcie rejsu zobaczyć będzie dla nas dodatkową atrakcją.
Pod fachowym nadzorem kapitana nauczysz się jak należy przygotować jacht do długich przelotów, planować trasę korzystając z serwisów pogodowych, żeglować na fali oceanicznej, optymalizować trudne decyzje korzystając z systemów Radar i ARPA, komunikacji radiowej i satelitarnej.
Na oceanie, daleko od lądu mogą zdarzyć się różne przygody (zarówno te miłe, ciekawe jak i kłopotliwe), dlatego w żeglarstwie cenimy sobie solidne przygotowanie rejsu, które jest podstawą bezpiecznego żeglowania. 

Rejsy na żaglowcach i „oldtimerach”
Organizujemy również rejsy na żaglowcach, w których bierzemy czynny udział. Pływanie żaglowcem o licznej załodze ukierunkowane jest na pracę zespołową, jednakże każdy z uczestników wnosi coś indywidualnego do takiego rejsu. Każdy z nas posiada indywidualne predyspozycje i umiejętności (nie koniecznie żeglarskie), które przydają się w trakcie rejsu. W takich rejsach spotyka się dużą liczbę żeglarzy w tym żeglarzy zawodowych, co umożliwia wymianę doświadczeń i wiedzy. Manewrowanie żaglowcem należy do bardzo ciekawych zajęć, zwłaszcza wykonanie żaglowcem o ożaglowaniu rejowym zwrotu przez sztag bądź rufę mocno angażuje załogę i budzi podziw sąsiednich jachtów. Załoga po takim manewrze czuje prawdziwy smak żeglarstwa i jest z tego dumna.

Informacje ogólne o rejsach

Ceny
Ceny rejsów podane są zazwyczaj w PLN lub EUR za osobę i obejmują miejsce na jachcie (tz. opłatę za koję), usługi kapitana (skippera) oraz sprzątanie jachtu po rejsie (o ile armator jachtu zapewnia taką możliwość). Ceny rejsów nie zawierają wydatków na opłaty portowe, paliwo, prowiant, itp., które są pokrywane ze wspólnej kasy jachtu. Dla każdego rejsu podajemy minimalną wysokość udziału uczestnika rejsu w kasie jachtowej. Kapitan jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Ponadto załogant na każdym z rejsów powinien posiadać co najmniej 200 Euro jako udział w zwrotnej kaucji za jacht (w przypadku rejsów na Karaibach, Seszelach, Tajlandii i Wyspach Zielonego Przylądka, co najmniej: 400 Euro; na tych akwenach kaucje są wysokie). Kwota kaucji zależy od klasy jachtu i jest wpłacana jego armatorowi, zazwyczaj w dniu rozpoczęcia rejsu (czasami kaucja wpłacana jest armatorowi przed rozpoczęciem rejsu). 
Cena rejsu nie uwzględnia: dojazdu na rejs, lokalnych podatków, wstępu do parków narodowych, własnych przyjemności, ubezpieczenia NNW i KL. Ubezpieczenie każdy z uczestników wykupuje samodzielnie.
Staramy się unikać dodatkowych składek na porty, paliwo czy inne koszty rejsu, ale oczywiście za zgodą załogi taka możliwość istnieje.

Jachty
Rejsy realizujemy na różnych jachtach czarterowanych od renomowanych armatorów. W przypadku rejsów na Karaibach, Seszelach, Tajlandii i Wyspach Zielonego Przylądka rejsy odbywają się zazwyczaj na katamaranach, w przypadku pozostałych akwenów częściej korzystam z jachtów jednokadłubowych.

Transport
Czas trwania rejsu nie obejmuje przejazdu z Polski. Dla rejsów, na które transport jest realizowany drogą lotniczą, jesteśmy w stanie doradzić co do zakupu biletów lotniczych lub rezerwacji hotelu, możemy dokonać ewentualnej rezerwacji, lecz sam zakup biletów oraz transport z lotniska do portu (bądź mariny) zaokrętowania pozostaje po stronie uczestnika.

Jesteśmy załogą
Organizowane przez nas imprezy są rejsami morskimi, w których uczestnicy stanowią załogę, a nie są pasażerami. W niektórych rejsach np. o charakterze turystycznym nie są od uczestników wymagane żadne kwalifikacje czy też doświadczenie żeglarskie, ale biorą oni czynny udział w obsłudze jachtu, przygotowywaniu posiłków i innych zajęciach żeglarskich. Kapitan prowadzący jacht, szkoli i instruuje załogę pod tym kątem.

Wyżywienie
Posiłki są przygotowywane przez załogę na jachcie (na jachcie kuchnie "kambuz" są w pełni wyposażone), z produktów i półproduktów zakupionych na miejscu lub przywiezionych z Polski. Zdarza się że załoga zabiera na rejs trochę polskiego prowiantu (dotyczy to w szczególności krajów wyspiarskich, gdzie na małych wyspach dostępność produktów jest ograniczona).

Trasa rejsu
Kapitan zawsze dokłada starań, aby zrealizować program rejsu, nie jest to jednak zagwarantowane z uwagi na możliwość wystąpienia skrajnie niekorzystnych warunków meteorologicznych uniemożliwiających żeglugę w zamierzonym kierunku lub czyniących ją bardzo niekomfortową lub wręcz niebezpieczną dla załogi i jachtu. Wiele zależy od Was samych - swoją postawą w trakcie rejsu możecie pomagać, bądź też przeszkadzać kapitanowi w osiągnięciu zamierzonych celów.

Uczestnicy
Nasze rejsy są adresowane głównie do osób dorosłych, młodzież zapraszamy razem z rodzicami lub opiekunami. Osoby hałaśliwe, przemądrzałe, sarkastyczne i takie, dla których najważniejsze są ich własne pragnienia, nie są dobrymi załogantami. Jacht nie jest dobrym miejscem dla osób posiadających nałogi. Niektóre rejsy odbywają się na statkach szkoleniowych, na których obowiązuje ścisły regulamin.

Co trzeba zabrać na rejs?
Pamiętaj, że przestrzeń na jachcie przeznaczona do Twojego wyłącznego użytku jest bardzo ograniczona, weź to pod uwagę pakując swoje rzeczy, które muszą się zmieścić w szafkach i bakistach, z których będziesz mógł skorzystać na jachcie. Również Twoja torba lub worek musi się tam znaleźć, dlatego nie przywoź walizek ani plecaków ze stelażem. Nie zabieraj ze sobą cennych przedmiotów, których ewentualną stratę trudno Ci będzie przeboleć. Pamiętaj, aby o swój aparat fotograficzny, kamerę, laptop, telefon, itd. zadbać osobiście i nie zostawiać tych przedmiotów byle gdzie, w przeciwnym razie narażone one będą na uszkodzenie bądź ich utratę.

Zabierz ze sobą:

  • dokumenty: paszport lub dowód osobisty oraz patent żeglarski i książeczkę żeglarską
  • worek żeglarski lub miękką torbę na rzeczy oraz podręczny plecak na wędrówki
  • sztormiak bądź nieprzemakalną kurtkę i spodnie
  • odpowiednie buty uzależnione od akwenu żeglugi np. kalosze
  • obuwie na miękkiej podeszwie, trzymające nogę i nie brudzące pokładu
  • odzież osobistą
  • ręcznik kąpielowy (polecam ręczniki turystyczne - zajmują mało miejsca i szybko schną)
  • przybory toaletowe
  • klapki pod prysznic
  • buty do chodzenia w wodzie np. po skałach, przeciw jeżowcom
  • ABC do nurkowania
  • okulary przeciwsłoneczne, krem ochronny z UV, czapkę chroniącą od słońca
  • stale przyjmowane leki (w niektórych krajach nawet podstawowe leki dostępne są wyłącznie na receptę)
  • przewodniki turystyczne
  • dobrą książkę (na lekturę też znajdziesz czas).

Na niektórych rejsach przydadzą się:

  • poszwa i prześcieradło ewentualnie śpiwór (na niektórych rejsach jest to wymagane)
  • ciepła czapka i rękawiczki - najlepiej nieprzemakalne np. żeglarskie lub narciarskie
  • grube skarpetki
  • bielizna termiczna
  • kalosze
  • kubek termiczny
  • stopery do uszu
  • latarka.

Listy nie można traktować jako kompletnej, ponieważ zależy ona od charakteru konkretnego rejsu.


Jesteśmy w stanie skalkulować i zorganizować rejs na dowolnym akwenie w wybranym przez Państwa terminie.

Oferta

Kontakt
MZREJSY.pl Mirosław Zawiślak, ul. Polnej Róży 1 lok. 410, 02-798 Warszawa
+48 797 516 845 (Mirek)
MZCZARTERY.pl
MZCZARTERY.pl
Drogi Użytkowniku, nasza strona stosuje pliki cookies w celu świadczenia usług i poprawy jej funkcjonalności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności.